Server İstatistiklerini Web Siteye Nasıl Aktarırım ?

bloodrain3449

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mar 2021
1
0
1
22
Öncelikle Merhaba

Ben CS:GO Server Açacağım Birde Web Site Ben Sunucudaki Bazı Bilgilerin Web Siteye Aktarılmasını İstiyorum Örnek Kim Hangi Rank`da Veya Kimin Ne Kadar Kredisi Var Saati Var Banlananlar Listesi Felan Süreleriyle Beraber Göstermesini İstiyorum Bunu Nasıl Yapacağım Anlatabilecek Biri Varsa Sevinirim. (Gerekenleri Ve Nasıl Yapılacağını)

Kaldırmazsanız Sevinirim Biri Cevaplarsa Diğer Arkadaşlar İçinde Geçerli Bir Bilgi Olur.

emresudo

Tanınmış Üye
Yönetici
Administrator
10 Ocak 2021
13
3
1,002
Antalya
Merhabalar,

Bunun için öncelikle, web site kodlayabilecek birisinin olması gerekir. Minimum seviyede, Html-css-js ve php geliştirebiliyor olması gerekli.

Verileri çekebilmen için, Cs:go sunucu kiraladığın yerin api ile veritabanı verilerini veriyor olması gerekiyor. (Benim bildiğim CS.Center veriyor, diğer firmalar hakkında bilgim yok.)

Cs.center sunucunu aldığın zaman ayarlar bölümünde bulunan database.cfg kısmına eklediğin veritabanları API üzerinden sana gönderilebilir olacak.

Dökümanda bulunan "GetServerDatas" servisine istek attığın zaman, oyundaki veritabanlarının içeriğine (10 dakikada bir yenilenir) erişebilirsin.

10 dakikada bir çalışacak bir CRON görevi oluşturursun, ve kendi veritabanına istediğin verileri kayıt edersin.

İyi forumlar.